Zapraszam na Columbus Festiwal Wiatrów nad morze Bałtyckie – Ustka 28czerwiec-1lipiec 2018r

Kolejna edycja Festiwalu Wiatru odbędzie się w Ustce od 28.06 – 01.07. Jest to impreza dla miłośników lotnictwa ze szczególnym uwzględnieniem motoparalotni, ale spotkać tu można również innych użytkowników nieba, od samolotów po latawce.

Będzie to już jedenasta odsłona festiwalu, któremu zawsze towarzyszy szereg interesujących wydarzeń, koncertów, pokazów, wystaw oraz…. zakończeniowy bal tematyczny.

„Gwoździem programu” będzie spektakl „Narodziny 4 Żywiołów” z udziałem najlepszych pilotów akrobacyjnych i występem teatru „Akt” – zdecydowanego lidera w swojej dziedzinie w Europie. Po spektaklu organizatorzy zapraszają pilotów wraz z ich „personelem naziemnym” do Doliny Charlotty na bal „Red Carpet” – w tym roku przebieramy się za postaci filmowe! Będzie można odgrywać ulubione scenki filmowe, zrobić sobie celebryckie zdjęcia na ściance i bawić się do upadłego przy muzyce Dj Bertiego. Po balu do Ustki będzie kursował darmowy bus, rozwożący ‚gwiazdy’ do hoteli (rezerwacja miejsc noclegowych samodzielna). Przebranie jest obowiązkowe. Koszt balu: 50 zł. W cenie biletu jest piwo, wyżywienie oraz wspomnian już transport powrotny busem do Ustki. Dla dzieci poniżej 10 roku życia wstęp jest bezpłatny, od 11-16 lat koszt wynosi 25 zł. W ramach imprezy w niedzielę dla dzieci do 15 lat wstęp do zoo i fokarium w Charlotcie będzie darmowy.

https://grupafalco.wixsite.com/festiwalwiatru

 

 

Informacje dla pilotów: Organizatorzy zarezerwowali przestrzeń powietrzną nad Ustką i nikt niezarejestrowany nie będzie mógł w tym czasie latać. Wpisowe wynoszące 50 zł obejmuje ubezpieczenie OC, zabezpieczenie nawodne, przeciwpoż arowe i medyczne. Przygotowane będzie startowisko z obsługą i chronionym miejscem gdzie będzie możnazostawić sprzęt.

Wymagane jest ważne Świadectwo Kwalifikacji pilota paralotni – na miejscu będzie ono sprawdzone, nastąpi rejestracja pilota, dopiero potem można będzie latać. Należy się też wyposażyć w pneumatyczną kamizelkę ratunkową i zapoznać z rejonami lotów. Pierwszy briefing odbędzie się w czwartek na startowisku o godz. 18.00

Organizatorzy serdecznie zapraszają także pilotów z zagranicy!

W niektórych miastach w Polsce odbędą się imprezy promujące tegoroczny Festiwal Wiatru.

Więcej informacji i rejestracja pilotów: https://grupafalco.wixsite.com/festiwalwiatru
Dragon jako partner imprezy zaprasza wszystkich miłośników latania paralotniowego , a szczególnie brać lotniczą z Białegostoku i Podlasia.
Dudek Paragliders jest jednym ze sponsorów imprezy.